Apartament Warszawa-Wilanów

Już sprawdź naszą realizację

Apartament Wilanów – projekt i wizualizacja z MabaBud

Firma MabaBud, specjalizująca się w kompleksowych remontach domów, mieszkań i apartamentów w Warszawie i okolicach, poproszona została o zaprojektowanie wnętrza apartamentu w Wilanowie. Pierwszym etapem usługi było spotkanie z inwestorem i sporządzenie planu działania. Po ustaleniu wszelkich wymiarów apartamentu i zebraniu wszystkich interesujących pomysłów, architekt wnętrz wykonał wizualizację poszczególnych pomieszeń. Wizualizacja wnętrza to metoda prezentacji, która pozwala na lepsze zrozumienie i wyobrażenie sobie, jak będzie wyglądać wnętrze po wykonaniu projektu. Wizualizacja wnętrza pomaga oszacować wstępnie koszty inwestycji. Dzięki temu, już na tak wczesnym etapie, można dokonać korekty i dobrać odpowiednie materiały do remontu. 

Wizualizacja apartamentu w Wilanowie – czerń, drewno i szarość

Wystrój wnętrz na ogół jest tak dobierany, by powiększać przestrzeń oraz sprawiać wrażenie przestronności. Często dobiera się faktury i kolory w taki sposób, by pomieszczenia były jasne i przestronne. Zupełnie w innym kierunku pragnął pójść inwestor apartamentu w Wilanowie. Zdecydował się na kolor czarny, szary i dużo ciemnego drewna. Te wydawałoby się ciężkie i ponure kolory w odpowiednim zestawieniu potrafią sprawiić, że mieszkanie jest eleganckie i wytworne. Duża ilość czerni i ciemnych barw zbudowała klimatyczną i elegancką przestrzeń.

Ciemne łazienki – prywatne SPA

Na prezentowanych na tej stronie obrazach z wizualizacji projektu wnętrza apartamentu w Wilanowie na pierwszys plan wysuwa się łazienka. Czarne ściany obłożone pięknymi płytkami wzbogacone o ciemne drewniane frony zabudowy meblowej sa równoważone przez białe podłogi i oświetlenia w podwieszanym suficie. Ciekawym rozwiązaniem są kształty urządzeń sanitarnych. Zrezygnowano tu z owalnych kształtów na rzecz prostych kątow. Zamiast dwóch umywalek zaproponowano w projekcie dużą umywalkę na podwieszanej szafce. Przestrzeń łazienki nie przytłacza, gdyż na ciemnych ścianach zaproponowano duże lustra, które optycznie powiększają i odpowiednio odbijają światło. W drugiej łazience zastosowano taki sam zestaw kolorystyczny tylko tam, zamiast prostokątnej wanny pojawia się piękny prysznic ze szkła.

Kuchnia z czarnymi frontami i elegancką wyspą

W identycznym stylu jak wyjątkowa łazienka jest także kuchnia. Wizualizacja kuchni pokazuje odważne sięganie ku czerni i ciemnym kolorom drewna. Czarna zabudowa meblowa przeplatana drewnianymi elemntami dodaje szyku i elegancji temu pomieszczeniu. Tu tak samo jak w łazience ciemnym barwom towarzyszy biała podłoga. Wyspa kuchenna i meble kuchenne oddzielaja w dziennej przestrzeni salon od małej jadalni, w której umieszono okrągły stół i cztery krzesła. Dodatkowo strefę jadalnianą podkreśla szara ściana w tonacji betonu. Taki betonowy akcent zastosowano również w salonie obok.

 

Spójna koncepcja – wizualizacja apartamentu w Wilanowie

Każde z pomieszczeń w tym interesującym apartamencie to kontynuacja pomysłu z łazienki kuchni. Salon, przedpokój i sypialnia również zaprojektowane są w kolorystyce czerni, ciemnego drewna oraz szarości. Zabudowa meblowa jest błyszcząca i pięknie prezentuje się w wiatrołapie. W sypialni oko przykuwa ogromny tapicerowany zagłówek w odcieniach szarości i ładnie ozobione okno. Projekt wnętrza apartamentu w Wilanowie to przykład idealnego połączenia talentu i doświadczenia architekta wnętrz z pomysłami i gustem inwestora. Przedstawiona na tej stronie wizualizacja może posłużyć jako przykład elegancji i funkcjonalności w nowoczesnych wnętrzach apartamentów. Dzięki takim wizualizacjom lepiej i łatwiej zaplanować wykończenie wnętrz mieszkań, domów i apartamentów. Jeżeli dostarczymy taki projekt wykonawcy, czyli firmie remontowo-budowlanej, to wówczas unikniemy wielu niedpowiedzeń i kłopotów, które moga pojawić się przy remoncie.