Dom w Łomiankach

Już sprawdź naszą realizację

Dom w Łomiankach – projekt i wizualizacja z firmą MabaBud z Warszawy

Firma MabaBud z Warszawy, specjalizująca się w kompleksowych remontach domów, mieszkań i apartamentów, poproszona została o projekt wnętrza domu w Łomiankach. Całość rozpoczęła się w chwili spotkanie architekta wnętrz, współpracującego z MabaBud, z właścicielem domu. Sporządzono wówczas wstępny plan działań. Po ustaleniu wszelkich wymiarów domu i zebraniu wszystkich interesujących pomysłów, architekt wnętrz wykonał wizualizację pomieszczeń, którą można zobaczyć na powuyższych obrazach.

 

Czym jest wizualizacja domu i po co tworzyć wizualizacje przestrzeni?

Wizualizacja pomieszczeń w domu to proces tworzenia graficznej reprezentacji wnętrza, które może obejmować elementy takie jak: wygląd ścian, podłóg, rodzaj mebli i oświetlenia, umiejscowienie punktów elektrycznych, rozmieszczenie urządzeń sanitarnych i tym podobne. Wizualizacje wnętrz pozwalają na lepszs zaplanowanie przestrzeni, gdyż dzięki nim można łatwiej wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało wnętrze z różnymi aranżacjami mebli i dekoracji. Umożliwia to podjęcie najlepszych decyzji w kwestii projektowania i aranżacji całego domu.

Klienci często nie potrafią sobie wyobrazić, jak będzie wyglądało gotowe wnętrze jeżeli przedstawi się im tylko opis lub rysunki techniczne, dlatego właśnie architekci korzystają z wizualizacji wnętrz. Wizualizacje przestrzeni pozwalają klientom zobaczyć, jakie będą efekty końcowe i zdecydować, czy projekt spełnia ich zapotrzebowanie i wyobrażenia. Najważniejsze jednak jest to, że zwizualizowanie pomysłów architekta wnętrz pozwala na wykrycie błędów i potencjalnych problemów w projektach wnętrz. Można w nich zauważyć niedociągnięcia takie jak: kształt i wymiar mebli, usytuowanie urządzeń i wyposażenia względem otworów okiennych i drzwi, umiejscowienie włączników prądu oraz kontaktów, czy wymiary płytek i gresu. Pozwala to na ich szybką korektę przed przystąpieniem do realizacji remontu. Unika się także problemów z instalacjami hudraulicznymi i instalacjami elektrycznymi, gdyż z góry wiadomo, gdzie będa stały odpowiednie meble czy urządzenia sanitarne oraz gdzie będą kontakty i włączniki prądu.

 

Wizualizacja domu w Łomiankach w stylu klasycznym

Architekt wnętrz, współpracujący z firmą MabaBud, sporządził elegancki projekt wnętrza domu w Łomiankach. Dom miał być przede wszystkim elegancki, piękny i funkcjonalny. Inwestor zdecydował się na styl klasyczny. Styl klasyczny w aranżacji wnętrz domów charakteryzuje się elegancją, tradycją i wykwintnością. Dużą wagę przykłada się do oświetlenia i jego elegancji, a także do symetrii i harmonii w aranżacji wnętrz.

Główne cechy stylu klasycznego to:

  • Klasyczne meble – w stylu klasycznym stosuje się meble o eleganckich kształtach i materiałach, takie jak drewno, a także stylowe tkaniny i tapicerki. Meble zwykle posiadają ozdobne zdobienia i detale, takie jak rzeźby, wytłoczenia czy ornamenty.

  • Naturalne materiały – w stylu klasycznym używa się naturalnych materiałów, takich jak drewno, marmur, kamień czy szkło. Materiały te są zwykle wykorzystywane w najwyższej jakości i dopasowane do klasycznych mebli.

  • Klasyczne kolory – w stylu klasycznym stosuje się przede wszystkim klasyczne kolory, takie jak biel, beż, brąz, zieleń czy granat. Mogą również pojawić się bardziej intensywne kolory, ale zwykle są one stonowane.

  • Dekoracje i ozdoby – w stylu klasycznym dużą rolę odgrywają dekoracje i ozdoby, takie jak zasłony, firanki, poduszki czy dywany. Ozdoby te są często wykonane z tkanin wysokiej jakości i posiadają ozdobne zdobienia.

  • Oświetlenie – w stylu klasycznym ważne jest również oświetlenie, które powinno być eleganckie i klasyczne. Stosuje się lampy stołowe, kinkietowe, sufitowe czy żyrandole.

  • Symetria i harmonia – w stylu klasycznym często stosuje się symetrię i harmonię w aranżacji wnętrz. Meble i ozdoby są umieszczone w równych odstępach i zgodnie z zasadami proporcji.

Dom w Łomiankach zgodnie z powyższymi założeniami ma pięknie zagospodarowaną przestrzeń stanowiącą strefę dzienną. Kuchnia jest lekko oddzielona od salonu i jadalni. Jadalnia zaś łączy przestrzeń kuchni z salonem. Charakterystyczną cechą salonu sa eleganckie meble w kolorze beżu i drewna oraz idealny kominek, a także duży narożnik. Wystroju dopełniają długie zasłony w kolorze blązowym i ściana z cegły. Cała przestrzeń to proste, jasne barwy urozmaicane eleganckim, ciemnym drewnem. Lampy i żarndole eksponują najważniejsze strefy, a oprawy w podwieszanym suficie uzupełniają pomieszczenia o dodatkowe światło. Dom w Łomiankach to idealny przykład stylu klasycznego z domieszką nowoczesnych detali jak: lampy w jadalni i salonie.

 

Wygodna łazienka w stylu klasycznym – beże, brązy i biel

W wizualizacji domu w Łomiankach charakterystyczna dla stylu klasycznego jest również łazienka. Kolorystyka ścian to biel i beż z kilkoma dodatkami brązu. Zaproponowana glazura nie jest jednak nudna, bo stonowane kolory są przełamane ciekawym ułożeniem płytek zwłaszcza tych z mozaiki na wannie narożnej. Uwagę zwraca piękna, błyszcząca szafka pod umywalką z dużym i wygodnym, beżowym blatem. Całość dobrze doświetlona nie tylko oknem, ale również dużą ilością oświetlenia ledowego.

Projekt wnętrza domu w Łomiankach to przykład bardzo dobrego połączenia talentu i doświadczenia architekta wnętrz z pomysłami i gustem inwestora. Przedstawiona na tej stronie wizualizacja wnętrz adomu może posłużyć jako przykład funkcjonalności w nowoczesnych wnętrzach. Dzięki takim wizualizacjom lepiej i łatwiej zaplanować wykończenie wnętrz domów, mieszkań i apartamentów. Jeżeli dostarczymy taki projekt wykonawcy, czyli firmie remontowo-budowlanej, to wówczas unikniemy wielu niedpowiedzeń i kłopotów, które moga pojawić się przy realizacji remontu.