Dom w Ustanowie

Już sprawdź naszą realizację

Dom w Ustanowie – projekt i wizualizacja z firmą MabaBud

Firma MabaBud, specjalizująca się w kompleksowych remontach domów, mieszkań i apartamentów w Warszawie i okolicach, poproszona została o projekt wnętrza domu w Ustanowie. Początkowym etapem usługi było spotkanie architekta współpracującego z MabaBud z właścicielem domu i sporządzenie wstępnego planu działań. Po ustaleniu wszelkich wymiarów domu i zebraniu wszystkich interesujących pomysłów, architekt wnętrz wykonał wizualizację pomieszczeń, którą można zobaczyć na obrazach na naszej stronie.

 

Czym jest wizualizacja domu i po co tworzyć wizualizacje pomieszczeń?

Wizualizacja przestrzeni w domu to proces tworzenia graficznej reprezentacji wnętrza, które może obejmować elementy takie jak meble, oświetlenie, kolor ścian, podłóg i wiele innych. Wizualizacje wnętrz pozwalają na lepszs zaplanowanie przestrzeni, gdyż dzięki nim można łatwiej wyobrazić sobie, jak będzie wyglądało wnętrze z różnymi aranżacjami mebli i dekoracji.Umożliwia to podjęcie najlepszych decyzji w kwestii projektowania i aranżacji wnętrza domu. Klienci często nie potrafią sobie wyobrazić, jak będzie wyglądało gotowe wnętrze tylko na podstawie opisu lub rysunków technicznych, dlatego właśnie architekci korzystają z wizualizacji wnętrz. Wizualizacje pomieszczeń pozwalają klientom zobaczyć, jakie będą efekty końcowe i zdecydować, czy projekt spełnia ich oczekiwania. Istotne również jest to, że zwizualizowanie pomysłów architekta pozwala na wykrycie błędów i potencjalnych problemów w projektach wnętrz. Można w nich zauważyć niedociągnięcia w projektowaniu lub błędy w aranżacji mebli, co pozwala na ich szybką korektę przed przystąpieniem do realizacji projektu. Unika się także problemów z instalacjami hudraulicznymi i elektrycznymi, gdyż z góry wiadomo, gdzie będa stały odpowiednie meble czy urządzenia sanitarne oraz gdzie będą kontakty i włączniki prądu.

 

Wizualizacja domu w Ustanowie w stylu nowoczesnym

Architekt współpracujący z firmą MabaBud sporządził elegancki projekt wnętrza domu w Ustanowie. Dom miało być przede wszystkim elegancki, piękny i funkcjonalny. Inwestor zdecydował się na styl nowoczesny. Styl nowoczesny w aranżacji wnętrz domów charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem, prostotą, a także zastosowaniem nowoczesnych materiałów i technologii. Główne cechy stylu nowoczesnego to:

  • Minimalizm i prostota – w stylu nowoczesnym kładzie się nacisk na minimalizm i prostotę. Wnętrze ma być jak najbardziej funkcjonalne, bez zbędnych ozdób i ozdobników.
  • Jasne i stonowane kolory – w stylu nowoczesnym stosuje się głównie jasne i stonowane kolory, takie jak biel, szarość, beż, brąz czy czerń. Można również dodać mocniejsze akcenty kolorystyczne, ale zwykle są one stonowane.
  • Nowoczesne materiały – w stylu nowoczesnym stosuje się nowoczesne materiały, takie jak szkło, metal, beton, kamień czy drewno, ale w bardziej minimalistycznej i wyrafinowanej formie. Często stosuje się również materiały syntetyczne, jak np. sztuczne tworzywa.
  • Przestrzeń – w stylu nowoczesnym ceni się przestrzeń i otwartość. Wnętrza są często urządzone w sposób funkcjonalny, z wykorzystaniem przestrzeni dookoła, dzięki czemu wnętrza są bardziej przestronne i przemyślane.
  • Oświetlenie – w stylu nowoczesnym dużą wagę przykłada się do oświetlenia. Wnętrza powinny być dobrze doświetlone i wyposażone w nowoczesne oświetlenie, takie jak halogeny, LED-y czy taśmy LED.
  • Meble i dodatki – w stylu nowoczesnym stosuje się meble o prostych kształtach, wykonane z nowoczesnych materiałów. Często są to meble modułowe, które można dowolnie łączyć i modyfikować. Dodatki są zwykle minimalistyczne i stonowane.

Dom w Ustanowie godnie z powyższymi założeniami ma otwartą przestrzeń dzienną: kuchnia, jadalnia, salon i wiatrołap są jednym pomieszczenim, w którym strefy są zaznaczone odpowiednimi kolorami ścian, podłogi lub meblami. Niektóre części zaznaczone są niedużymi ściankami działowymi lub filarami. Poza tym wykorzystano charakterystyczne kolory: biel, beż, brąz i szary. Meble są zgodnie z nowoczesnym trendem wysokie i proste w formie oraz kolorach. Duże znaczenie ma tu odpowiednio dobrane oświetlenie: oprawy oświetleniowe są nowowczesne i piękne. Lampy i żarndole eksponują najważniejsze strefy, a oprawy w podwieszanym suficie uzupełniają pomieszczenia o dodatkowe światło.

 

Wygodna łazienka w stylu nowoczesnym

W wizualizacji domu w Ustanowie charakterystyczna dla stylu nowoczesnego jest również łazienka. Kolorystyka ścian to biel i beż. Zaproponowana glazura nie jest jednak nudna, bo stonowane kolory są przełamane ciekawą fakturą połytek w kształcie fali na wodzie. Wanne zaproponowaną dużą, prostokątną w zabudowie. Uwagę zwraca piękna szafka w kolorze drewna pod umywalką z dużym i wygodnym, białym blatem. Całość dobrze doświetlona nie tylko oknem, ale również dużą ilością oświetlenia ledowego.

Projekt wnętrza domu w Ustanowie to przykład idealnego połączenia talentu i doświadczenia architekta z pomysłami i gustem klienta. Przedstawiona na tej stronie wizualizacja może posłużyć jako przykład funkcjonalności w nowoczesnych wnętrzach domów. Dzięki takim wizualizacjom lepiej i łatwiej zaplanować wykończenie wnętrz domów, mieszkań i apartamentów. Jeżeli dostarczymy taki projekt wykonawcy, czyli firmie remontowo-budowlanej, to wówczas unikniemy wielu niedpowiedzeń i kłopotów, które moga pojawić się przy wykończeniu wnętrz.